888-846-173

Komunia

Pierwsza Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta to szczególna okazja dla wielu polskich rodzin, więc dziewczynki z nich pochodzące otrzymują zwykle najlepszą sukienkę, na jaką rodzice mogą sobie pozwolić.
Wielu Polaków to praktykujący katolicy – niezależnie od tego, w której części kraju mieszkają, starają się zapewnić dzieciom dostęp do katolickich sakramentów. Nie jest niczym dziwnym wysłanie dzieci do komunii czy bierzmowania. W wielu domach uważa się, że uroczystość Pierwszej Komunii jest wyjątkową okazją, ponieważ dziecko po raz pierwszy „przyjmuje ciało i krew Jezusa Chrystusa”. Uroczystość ta wiąże się z wielką radością i podekscytowaniem.

suknie komunijne

Suknie komunijne

Suknie komunijne tworzone są z materiału o kolorze białym lub w odcieniu kości słoniowej. Projekty sukien są proste, ale eleganckie – odpowiednie do kościoła. Najczęściej pokryte są drobnymi dodatkami, takimi jak hafty lub drobne perełki. Szczególnie popularnym dodatkiem są bolerka i rękawiczki, a także rajstopy w jasnych kolorach.